בנובמבר 2023 התחלתי קורס כתיבה של גיל פרץ.התכנית כללה משימת כתיבה יומית אותה קיבלתי כל בוקר במייל. באותו זמן הרעיון של רכישת תכנית הכשרה כזו נראה לי מוזר מאד. מצד אחד ההכנסות שלי מאד ירדו, מצד שני מצב הרוח שלי כמו שלך אני מניח, היה בשפל המדרגה. דמעות קבועות בעיניים ומועקה קשה בלב. חשבתי שדוקא משימה יומית מסוג זה יכולה לשפר את המצב. במאמר זה אני רוצה לשתף באחד התרגילים שהיו וחשבתי שאולי יעניינו.

תשעה דברים שאולי לא ידעת עלי:

  1. אני מקיבוץ. העבודה הראשונה שלי הייתה ברפת ואחר כך בגידולי שדה כך שאפשר לומר שכבר מילדות עסקתי בצמיחה.
  2. בכל שנה היינו עוצרים את הלימודים לשבועיים ובמקום ללמוד קוטפים אשכוליות. למדתי שלעתים כסף כן גדל על העצים(אם מטפחים אותם כל השנה).
  3. בטיול שנתי של כתה ח' איבדתי את דרכי ברובע המוסלמי בירושלים. היה לי פתק עם מסלול הטיול אז לקחתי אוטובוס לנקודה הבאה של הטיול ושם מצאתי את הכתה יחד עם ניידת משטרה שכבר הוזמנה על ידי צוות בית הספר. אחרי הטיול ההורים שלי הוזמנו למנהלת לנזיפה כי העובדה שלקחתי אוטובוס מעידה ששלחו אותי לטיול עם כסף פרטי (20 שקלים) וזה מנוגד להנחיות ביה"ס ופוגע בשיוויון. אם נראה לכם שלא קיבלתם חינוך כלכלי, ראו את האנטי חינוך שאני קיבלתי.
  4. בהצגת סיום התיכון לא הייתי מוכן לעלות על הבמה. לכן הפעלתי את התאורה ולמעשה הארתי את מי שכן היה מוכן להיות במרכז העניינים.
  5. כשרציתי לבחון האם כדאי לי לעסוק בייעוץ להתפתחות כלכלית וכו' ביקשתי מבת משפחה שתארגן לי הרצאה במקום העבודה שלה – חברת אמן מחשבים. זו הייתה למעשה ההרצאה הראשונה שהעברתי בחיים. צילום הרצאה זו צבר קרוב ל- 100,000 צפיות ביוטיוב הרצאה זו בלבד היא כ- 15% מהצפיות בערוץ שלי(מעל 600,000 צפיות). אף פעם אי אפשר לדעת לאן משהו קטן יוביל בסוף.
  6. את הדירה הראשונה קניתי בערך שנה לאחר שחישוב שעשיתי באקסל הראה שלעולם לא אוכל לרכוש דירה. כדאי לעשות חישובים עם עזרה מקצועית ולא לבד.
  7. מתוך עשר שנים שעבדתי בבנק, חיפשתי עבודה אחרת משך 9 שנים. לא מצאתי עבודה אחרת באותו שכר אבל התחתנתי עם עו"סית שאמרה לי, עזוב בלי עבודה אחרת או שתגלה שיש לי סמכות לבצע אישפוז בכפיה. זמן טוב לומר תודה על אשתי שהשבוע חגגנו ח"י שנים ביחד. אין לי מושג האם לעובדות סוציאליות באמת יש סמכות כזו.
  8. משך כמה שנים הייתי שכיר אך במקום של 3 ימי עבודה בשבוע בלבד. זה היה נהדר. לא חייבים "חופש כלכלי" מלא, אפשר גם חלקי ולתקופה מוגבלת.
  9. ילדים הרוכבים לבית ספר על אופניים חשמליות מחזיקים בידם רכוש גדול מזה שהיה לי בתור סטודנט בגיל 27. אף פעם לא מאוחר ותמיד אפשר לשפר.

—-

פעם קראתי שיש קבוצת וואטצאפ רבת משתתפים לאנשים הנקראים יואב. סוג של אחים לשם. הם חולקים שאלות, חוויות וכו'.

אני חושב שקבוצה לאנשים הנקראים רימון הייתה כנראה קבוצה קטנה. את המאמר הזה אני רוצה להקדיש לגבורתה של אחותי לשם, רימון קירשט-בוכשטב. רימון ובן זוגה יגב נחטפו מקיבוץ נירים. כשהודיעו לה שהיא מיועדת להשתחרר היא סרבה לעשות זאת ללא יגב עד שמפלצות החמאס אמרו לה שהם יגררו אותה בכח.

תמונתה ביום השחרור היא תמונה אייקונית. כאשר יענו אותה כן תרים ראש ולא משנה אם זה מול חבורת גברים רצחניים וחמושים כשהיא עדיין בפיג'מה. רימון, אני מקווה שבמהרה יגיע גם יגב וכל שאר החטופים. היית לי השראה. תודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *