ראשי » בלוג » "יועץ" המשכנתאות של הבנק

"יועץ" המשכנתאות של הבנק

נפגשתי עם נוטלי משכנתאות רבים. שמתי לב לכוחם של המילים והתארים. לכן, אני ממליץ לכם להתעלם מהשלט הקטן על שולחנו של "יועץ" המשכנתאות של הבנק. המקום המלה "יועץ" כנו אותו בעת שאתם דנים במשכנתה במלה "איש מכירות" או "מוכר" של הבנק.

ההבדל בין הכינויים הוא גדול: יועץ הינו אדם אשר אתם משלמים לו כסף תמורת העצה הטובה ביותר בשבילכם.  לעומת זאת למוכר אינכם משלמים כסף, ברור לכם שאת דבריו יש לקחת בערבון מוגבל כיוון שהוא משרת מישהו אחר.

או במילים אחרות: אל תקנו מ"יועץ" ואל תקבלו עצה (בלי לבדוק) ממוכר.

נתקלתי גם בזוג אשר אמר לי : "מנהל הבנק אמר לנו שלא נקבל הצעה טובה יותר בבנקים אחרים". ראשית כל זה שדיבר איתכם אני מניח אינו מנהל הבנק אלא אולי מנהל הסניף. שנית, האם למנהל של מגרש מכוניות משומשות הייתם מאמינים אם היה אומר שאף אחד לא ייתן מחיר זול יותר? השתמשו באותו הגיון כאשר אתם מדברים עם אנשי הבנק: יועצים, מנהלים, פקידים או בקיצור אנשי מכירות.

שימו לב בתחום הביטוח אסרו תקנות האוצר על סוכני הביטוח לכנות עצמם בשם יועצי פנסיה ובמקום זאת הם חייבים לכנות עצמם בשם משווקי פנסיה. הלוואי וגם המפקח על הבנקים יבין שהמלה "יועץ" בהקשר זה חוטאת לאמת ויקבע שאנשי המשכנתאות של הבנקים צריכים להיקרא מוכרים או משווקים ולא יועצים.

Facebook Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


תגובות מפייסבוק: